راهنمای خرید پاور بانک

hamidi hamidi
2,685 بازدید

زمانی نه چندان دور گوشی ها با یک بار شارژ شدن تا چند روز و حتی یک هفته دوام می آوردند. اما بیشتر گوشی های هوشمند حداکثر یک یا دو روز از شارژ بی نیاز هستند. به همین دلیل پاور بانک ها روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

در این مطلب به تمامی فاکتورهایی اشاره می کنیم که هنگام خرید پاور بانک باید به آنها توجه کنید. در انتها تعدادی از بهترین پاور بانک های موجود در بازار ایران را معرفی می کنیم. در صورت تمایل می توانید با کلیک روی لینک زیر مستقیماً به بخش پاور بانک های پیشنهادی دیجیاتو بروید:

هر آنچه باید پیش از خرید پاور بانک بدانید

شاید تصور کنید خرید پاور بانک چندان پیچیده نیست و فقط باید ظرفیت مورد نیاز و تعداد درگاه ها و برخی جزئیات ساده دیگر را در نظر بگیرید. اما در ادامه به جزئیات متعددی می پردازیم که پیش از تصمیم گیری برای خرید و انتخاب پاور بانک باید از آنها مطلع باشید.

ظرفیت اسمی و واقعی پاور بانک

معمولاً اولین موردی که در خرید پاور بانک باید به آن توجه کنید، ظرفیت باتری است. بیشتر خریداران پاور بانک ها تصور می کنند که یک پاور بانک 5 هزار میلی آمپر ساعتی تا 2 بار، گوشی با باتری 2500 میلی آمپر ساعت را شارژ می کند. اما به دلیل تفاوت بین ظرفیت اسمی و واقعی پاور بانک این موضوع حتی نزدیک به واقعیت هم نیست.

ظرفیت اسمی همان مقداری است که بر حسب میلی آمپر ساعت روی پاور بانک درج می شود؛ مثلا 5000 میلی آمپر ساعت. اما ظرفیت واقعی، مقداری است که از حاصل ضرب مقدار اسمی در راندمان پاور بانک به دست می آید و پایین تر از ظرفیت اسمی است. اهمیت محاسبه ظرفیت واقعی در این است که بر اساس آن می توانید تخمین بزنید که گوشی شما با یک پاور بانک چند بار به طور کامل شارژ می شود. اما چه فرایندی باعث می شود این دو ظرفیت با هم تفاوت داشته باشند؟

بیشتر پاوربانک ها از باتری های 3.6 یا 3.7 ولت بهره می برند اما زمانی که قرار است گوشی را شارژ کنند، ولتاژ خروجی به 5 ولت یا بیشتر افزایش می یابد. از سوی دیگر در دستگاه دریافت کننده شارژ، از جمله گوشی موبایل، مجدداً ولتاژ ورودی باید به میزان قابل قبول از سوی باتری تغییر داده شود. این تبدیل ولتاژ ها موجب می شوند مقداری از انرژی در پاور بانک و مقداری دیگر در گوشی موبایل تلف شود. دلایل متعدد دیگر از جمله کیفیت پایین سلول های باتری پاور بانک یا راندمان پایین می توانند موجب اختلاف قابل توجه بین ظرفیت اسمی و واقعی شوند.  به همین دلایل ممکن است حتی یک پاور بانک 4000 میلی آمپر ساعتی هم توانایی شارژ صفر تا صد گوشی با باتری 3000 میلی آمپر ساعتی را نداشته باشد.

متاسفانه معمولاً ظرفیت خروجی واقعی یک پاور بانک یا میزان راندمان آن به طور دقیق اعلام نمی شود. با این حال برخی از تولید کنندگان این اعداد را مشخص می کنند و برخی دیگر تنها به اعلام ظرفیت اسمی اکتفا می کنند. بسیاری از پاور بانک های ارزان قیمت و با کیفیت پایین، راندمان 70 و حتی 60 درصدی دارند و به این ترتیب ظرفیت واقعی آنها بسیار کمتر از آن مقداری است که تصور می شود. با این حال برخی مدل های با کیفیت تر هم ادعا می کنند راندمان حدوداً 90 درصدی دارند.

نحوه محاسبه ظرفیت واقعی پاور بانک و تعداد شارژ کامل یک گوشی

برای محاسبه ظرفیت واقعی پاور بانک و تعداد شارژ کامل یک گوشی باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • ظرفیت اسمی پاور بانک
 • راندمان پاور بانک
 • ظرفیت باتری گوشی
 • راندمان شارژ شدن گوشی

شاید تصور کنید که پیدا کردن برخی از این اعداد مشکل است؛ اما با راهکارهای ساده می توانید با تقریبی نزدیک به واقعیت، ظرفیت پاور بانک مورد نیازتان را محاسبه کنید.

ظرفیت واقعی یک پاوربانک از حاصل ضرب راندمان در ظرفیت اسمی به دست می آید. به عنوان مثال یک پاور بانک 10000 میلی آمپر ساعتی با راندمان 90 درصد، ظرفیت واقعی 9000 میلی آمپر ساعتی دارد. اگر تولید کننده، راندمان را اعلام نکرده می توانید عدد متوسط 80 درصد (یعنی در این مثال 8000 میلی آمپر ساعت) را در نظر بگیرید؛ البته به شرطی که کیفیت پاور بانک بیش از حد پایین نباشد.

حالا باید عدد به دست آمده از ظرفیت واقعی پاور بانک را در راندمان شارژ گوشی ضرب و در نهایت حاصل را بر ظرفیت باتری گوشی تقسیم کنید. بسیاری از گوشی های امروزی راندمانی تا بیش از 90 در صد دارند. اگر از این میزان اطلاعی ندارید می توانید با نگاهی بدبینانه عدد 80 درصد را در نظر بگیرید. در مورد پاور بانک با ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعتی، با راندمان 80 درصد (0.8) و گوشی با باتری 3200 میلی آمپر ساعتی با بازدهی 80 درصدی (0.8)، حاصل عدد 2 می شود که نشان دهنده 2 بار شارژ کردن کامل گوشی با پاور بانک کاملاً شارژ شده و نو است.

به طور خلاصه باید گفت که تعداد شارژ کامل از طریق فرمول زیر به دست می آید:

البته فراموش نکنید که پاور بانک ها به دلایل مختلفی که اشاره کردیم احتمالاً ظرفیتی پایین تر از این را ارائه خواهند داد و کار کردن با گوشی در زمان شارژ با پاور بانک هم می تواند تعداد دفعات شارژ کامل را کاهش دهد.

مورد مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد کاهش ظرفیت باتری پاور بانک ها پس از پر و خالی شدن های متعدد است. به طور متوسط باتری های لیتیوم می توانند بین 300 تا 500 بار خالی شدن کامل را تحمل کنند و هر چه به این میزان نزدیک تر شوند از ظرفیت شان کاسته می شود. به همین دلیل باتری های پاوربانک ها هم مشابه باتری گوشی های موبایل و لپ تاپ، به مرور و پس از سال ها استفاده کم ظرفیت تر می شوند. البته پاور بانک هایی که از سلول های با کیفیت تر بهره می برند دیرتر با مشکل کاهش ظرفیت شدید مواجه خواهند شد.

ولتاژ و شدت جریان ورودی و خروجی

از زمان معرفی درگاه USB، ولتاژ استاندارد آن 5 ولت در نظر گرفته شد. به این ترتیب تمامی درگاه های USB از کامپیوترها گرفته تا شارژرهای دیواری و ورودی و خروجی پاوربانک ها قطعا با این ولتاژ کار می کنند. با این حال در سال های اخیر استاندارهای شارژ سریع دیگری از جمله Quick Charge کوالکام هم معرفی شده اند که با تغییراتی در ولتاژ و آمپراژ (شدت جریان) مدت زمان شارژ را کاهش می دهند. البته برای بهره بردن از قابلیت های شارژ سریع باید هر دو دستگاه (تأمین کننده شارژ از جمله شارژر دیواری یا پاور بانک و نیز دستگاه دریافت کننده از جمله تبلت یا موبایل) از آن پشتیبانی کنند. این را هم به یاد داشته باشید که یک شارژر یا پاور بانک مجهز به کوئیک شارژ، می تواند یک دستگاه را که از این استاندارد پشتیبانی نمی کند را هم با ولتاژ استاندارد 5 ولت و آمپراژ تا 2 آمپر شارژ کند.

سوالی که پیش می آید این است که پاور بانکی که قصد خرید آن را دارید باید چه ولتاژ و شدت جریانی را ارائه کند؟ اگر روی جعبه پاور بانک های ساده را دیده باشید معمولاً به علامت هایی از قبیل 5V و 2A برای خروجی (Output) اشاره می شود که نشان دهنده قابلیت شارژ کردن دستگاه با این ولتاژ و تا 2 آمپر است. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که این پاور بانک قابلیت شارژ استاندارد تمامی دستگاه های بهره مند از USB را دارد و می تواند همه تجهیزات با جریان مورد نیاز تا 2 آمپر را شارژ کند.

در مورد ورودی پاوربانک ها (Input) که برای شارژ خود پاوربانک به کار می رود هم روال به همین شکل است. یعنی پاور بانکی که ورودی 5 ولت و 2 آمپر دارد می تواند با شارژهایی که این میزان را فراهم کنند شارژ شود. با این حال اگر شارژری 5 ولت و یک آمپر باشد هم توانایی شارژ بیشتر پاوربانک ها را دارد اما با صرف مدت زمان دو برابر یک شارژر 2 آمپری.

این روزها بیشتر گوشی ها و تبلت ها با جریان 2 آمپر (برای 5 ولت) شارژ می شوند. پاور بانک های با خروجی کمتر از 2 آمپر، زمان شارژ بیشتر دستگاه ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. به همین دلیل بهتر است در زمان خرید پاور بانک، قید انتخاب مدل هایی با خروجی کمتر از 2 آمپر (برای ولتاژ 5 ولت) را بزنید. همچنین برخی از پاور بانک ها چندین خروجی 5 ولت 2 آمپری دارند اما زمانی که از همه آنها به شکل همزمان استفاده کنید، آمپراژ کلی محدود می شود. این موضوع معمولاً روی جعبه پاور بانک ها یا سایت سازنده اعلام می شود.

اما همان طور که گفتیم پاور بانک ها و شارژ های سریع سازگار با استانداردهای Fast Charge یا Quick Charge (در خروجی) امکان تغییر ولتاژ و شدت جریان بسته به درخواست دستگاه شارژ شونده را دارند. در این پاور بانک ها (و یا شارژرها) معمولاً چنین اعدادی را برای ورودی یا خروجی مشاهده می کنید: 5.0V 2.0A – 9.0V 1.67A – 12.0V 1.25A که نشان دهنده ولتاژها و آمپراژهای مختلفی هستند که پاور بانک قابلیت شارژ کردن با آنها را دارد. بسته به نسخه شارژ سریع، گوشی با حداکثر توان مختلفی شارژ می شود.

طرز کار این پاور بانک ها به این صورت است که در زمان اتصال به دستگاه هایی که آنها هم از این استاندارد پشتیبانی می کنند، دستگاه برای پاور بانک مشخص می کند که به چه ولتاژ و آمپراژی نیاز دارد. این میزان معمولاً در فرایند شارژ و بسته به شرایط تعیین شده از سوی دستگاه مصرف کننده، بارها تغییر می کند. با این حال همان طور که گفتیم همین پاور بانک ها می توانند دستگاه های ساده تری که از شارژ سریع پشتیبانی نمی کنند را هم با ولتاژ استاندارد 5 ولت و تا 2 آمپر شارژ کنند. بیشتر پاور بانک هایی که خروجی کوئیک شارژ دارند می توانند خود توسط شارژهای کوئیک شارژ هم سریع تر شارژ شوند.

پاور بانک با پشتیبانی از شارژ سریع بخریم یا نه؟

پاسخ به این سوال بستگی به نیاز و امکانات شما دارد. اگر گوشی، تبلت یا دستگاه های دیگری دارید که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند، خرید پاور بانک های گران تر با پشتیبانی از این قابلیت می تواند منطقی باشد. اما از سوی دیگر باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که برای شارژ سریع این پاور بانک ها نیاز به شارژی دارید که از این قابلیت پشتیبانی کند و در غیر این صورت پاور بانک با سرعت پایین تری شارژ می شود.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، پاور بانک های ارزان قیمتی است که وعده شارژ سریع را می دهند اما منظورشان پشتیبانی از استانداردهایی نظیر Fast Charge  یا Quick Charge نیست و تنها توانایی شارژ 5 ولت و با حداکثر جریان 2 آمپر را دارند.

درگاه های ورودی و خروجی پاور بانک ها

بیشتر پاور بانک های با ظرفیت پایین (کمتر از 10 هزار میلی آمپر ساعت) معمولاً تنها یک درگاه خروجی دارند ولی پاور بانک های قدرتمند تر معمولاً به حداقل دو پورت خروجی مجهز شده اند. تعداد پورت ها به نیازهای شما بستگی دارد اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که در پاور بانک های با دو خروجی یا بیشتر، زمانی که از تمامی خروجی ها به طور همزمان استفاده می کنید شدت جریان کلی کاهش می یابد و بنابراین دستگاه ها با سرعت کمتری شارژ می شوند.

مورد دیگری که نباید فراموش کنید تفاوت در خروجی آمپراژ پاور بانک ها است. برخی از پاور بانک های مجهز به چند خروجی، روی هر یک از خروجی ها آمپراژ متفاوتی را ارائه می کنند. به عنوان مثلا درگاه شماره یک امکان شارژ سریع را فراهم می کند اما درگاه دوم تنها قابلیت شارژ با حداکثر جریان یک آمپر را دارد. برخی از دستگاه های نیازمند شدت جریان بسیار کم (نظیر ساعت ها و دستبندهای هوشمند) امکان شارژ شدن کامل با بعضی از پاور بانک ها را ندارند. اما برخی از تولید کنندگان پاوربانک، یک کلید ویژه را در نظر گرفته اند که با فشردن آن شارژ کردن کامل این دستگاه ها ممکن می شود.

مورد دیگری که باید به یاد داشته باشید قابلیت قطع خودکار در برخی از پاور بانک ها است. در صورتی که معمولاً فراموش می کنید گوشی خود را پس از شارژ کامل به سرعت از پاور بانک جدا کنید، این ویژگی به کارتان می آید و مدت کمی پس از شارژ کامل گوشی، فرایند شارژ به طور خودکار قطع می شود.

همچنین برخی از پاور بانک ها با قابلیت Pass through می توانند همزمان با این که شارژ می شوند دستگاه های دیگر را هم شارژ کنند. به یاد داشته باشید که چندان نباید روی این قابلیت حساب کنید و اساساً این ویژگی ارزش چندانی ندارد؛ چرا که در صورت استفاده از آن عمر مفید باتری های پاور بانک به شدت کاهش می یابد و معمولاً دمای پاور بانک هم به میزان قابل توجهی بالا می رود.

اگر قصد خرید پاور بانک برای لپ‌تاپ خود را دارید باید دنبال آن مدل های معدودی بگردید که معمولاً ظرفیت حدود 20 هزار میلی آمپر ساعت یا بیشتر دارند و می توانند با ولتاژهایی نظیر 19 ولت یا بیشتر در خروجی، لپ‌تاپ ها را هم شارژ کنند. این مدل ها همچنین به همراه کابل های ویژه درگاه شارژ لپ تاپ های مختلف عرضه می شوند. در مدل های پیشنهاد شده در این مطلب به چنین مدل هایی نمی پردازیم.

نکته دیگری که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید نوع درگاه های ورودی و خروجی پاور بانک ها است. در حال حاضر بیشتر پاور بانک ها خروجی هایی از نوع USB-A دارند؛ یعنی همان درگاه های USB فول سایز و آشنا. اما برخی دیگر به خروجی های مدرن تر USB-C هم مجهز شده اند. انتخاب نوع خروجی بستگی به کابل جانبی دارد که برای شارژ گوشی یا دستگاه های دیگر استفاده می کنید. اگر نمی دانید کدام را انتخاب کنید، بهتر است به دنبال پاور بانک های با حداقل یک درگاه خروجی USB-A باشید.

بعضی از پاور بانک ها هم دارای کابل های غیر قابل جدا شدن برای خروجی هستند تا از به همراه داشتن همیشگی یک کابل بی نیاز شوید. با این حال این موضوع را هم از یاد نبرید که این کابل ها در مقایسه با درگاه های خروجی معمول دوام کمتری دارند و مستعد خراب شدن هستند. در این صورت ممکن است به خاطر خرابی یک کابل، پاور بانکتان غیر قابل استفاده شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به دنبال پاور بانک های با کابل غیر قابل جدا شدن نباشید.

پورت های ورودی برخی از پاور بانک های ارزان قیمت یا قدیمی تر از نوع میکرو USB است اما مدل های گران قیمت تر یا جدیدتر به ورودی های USB-C مجهز شده اند. اگر موبایلی دارید که درگاه USB-C دارد بهتر است پاور بانکی با همین درگاه ورودی را انتخاب کنید تا با همان کابل موبایل هم بتوانید پاور بانک را شارژ نمایید.

وزن و جنس بدنه

بسیاری از کاربران تصور می کنند ظرفیت پاور بانک هر چه بیشتر باشد بهتر است؛ غافل از این که ظرفیت بالاتر مساوی است با وزن بالاتر. وزن پاور بانک ها بسته به ظرفیت می تواند از کمتر از 100 گرم تا بیشتر از 500 گرم متغیر باشد. همچنین جنس بدنه پاور بانک در وزن آن و البته مقاومت در برابر ضربه موثر است. بعضی از پاور بانک های خوش ساخت بدنه ای فلزی یا مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار دارند که البته سنگین تر هم هستند. اگر قصد دارید پاور بانک را در جیب بگذارید و برای استفاده روزانه با خود حمل کنید، مدل های سبک تر و ترجیحا با ظرفیت های کم (مثلا 5000 میلی آمپر ساعت) را انتخاب کنید.

پاور بانک های خورشیدی و مدل های مجهز به شارژ بیسیم

در سال های اخیر گوشی های متعددی با پشتیبانی از شارژ بیسیم روانه بازار شدند. در حال حاضر در بین استانداردهای متنوع این تکنولوژی، استاندارد «Qi» (بخوانید «چی») بیش از بقیه متداول است و برخی از پاور بانک ها هم توانایی شارژ گوشی های بهره مند از این استاندارد را دارند.

در انتخاب پاور بانک هایی که از شارژ وایرلس پشتیبانی می کنند باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. خروجی شارژ بیسیم این پاور بانک ها بسته به مدل متفاوت است و می تواند از 5 تا 10 وات یا بیشتر باشد. میزان خروجی قوی تر موجب می شود گوشی سریع تر شارژ شود؛ البته به شرط این که گوشی از حداکثر قدرت پاور بانک پشتیبانی کند. همچنین توجه داشته باشید که راندمان شارژ در زمان استفاده از شارژ بیسیم به میزان قابل توجهی پایین تر از شارژ معمول است و به همین دلیل تعداد دفعات شارژ یک گوشی در یک پاور بانک بیسیم بسیار کمتر از حالت معمول شارژ با کابل است.

در نهایت باید بگوییم که پاور بانک های بیسیم معمولاً قیمت بالاتری دارند و استفاده از آنها هم برای بیشتر کاربران چندان ضروری نیست. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که نیازی به آنها ندارید، قید خرید چنین مدل هایی را بزنید. اما در انتخاب بین این پاور بانک ها، ترجیحا به دنبال آنهایی باشید که خروجی وایرلس 7.5 وات یا بیشتر دارند.

پاور بانک های خورشیدی دوستدار طبیعت از گزینه های جذابی هستند که بسیاری از کاربران، به ویژه طبیعت گردها را به خریدشان وسوسه می کنند اما برخی افراد تصور اشتباهی در مورد کارایی آنها دارند. سلول های خورشیدی، در حال حاضر کارایی بسیار پایینی دارند و برای این که قدرت خروجی کافی را داشته باشند باید چندین عدد از آنها به اندازه چند کتاب در کنار هم قرار بگیرند. اما بیشتر پاور بانک های خورشیدی تنها یک پنل کوچک به اندازه چند قوطی کبریت دارند که برای شارژ سریع آنها کفایت نمی کند. به عنوان مثال ممکن است شارژ کامل یک پاور بانک 10 هزار میلی آمپر ساعتی خورشیدی چندین روز آفتابی کامل زمان ببرد. پس در نظر داشته باشید که در پاور بانک ها معمولاً نمی توانید تنها روی شارژ شدن با نور خورشید حساب کنید. اگر به شارژ خورشیدی نیاز دارید بهتر است به سراغ پنل های خورشیدی ویژه شارژ گوشی های موبایل بروید. در حال حاضر مدل هایی با چندین پنل در بازار یافت می شوند که توانایی شارژ با شدت جریان 1 آمپر یا بیشتر را هم دارند.

با پاور بانک خراب چه کار کنیم؟

این موضوع شاید چندان ارتباطی با خرید پاور بانک نداشته باشد اما به دلیل اهمیت، بگذارید کمی در موردش توضیح دهم. همان طور که گفتیم پاور بانک ها به دلیل استفاده از سلول های باتری لیتیومی عمر مفید تقریباً مشخصی دارند و به مرور زمان مستهلک می شوند. در نهایت زمانی می رسد که شارژ دهی باتری ها به شدت کاهش می یابد و مجبور می شوید قید استفاده از پاوربانک را بزنید. اما دور انداختن پاور بانک (و اساساً هر باتری مبتنی بر لیتیوم) اصولی دارد.

باتری های مبتنی بر لیتیوم در صورت رها شدن در طبیعت می توانند به شدت به محیط زیست آسیب وارد کنند. در ایران مدتی است که امکان بازیافت این باتری ها فراهم شده است. به این منظور کافی است این باتری ها را به مدیریت امور پسماندهای شهرداری تحویل دهید. در بسیاری از شهرها، غرفه های بازیافت زباله شهرداری، بدون دریافت هیچ هزینه ای، باتری های را از شما تحویل گرفته و به مراکز بازیافت تخصصی ارسال می کنند. لطفاً این موضوع را جدی بگیرید.

ویژگی های ایمنی پاور بانک ها

تمامی پاور بانک های با کیفیت به بیشتر سیستم های ایمنی زیر مجهز شده اند:

 • محافظت در برابر افزایش بیش از حد دما
 • محافظت در برابر اتصال کوتاه
 • محافظت در برابر ولتاژ ورودی یا خروجی بیش از حد
 • محافظت در برابر شدت جریان بیش از حد در ورودی یا خروجی
 • محافظت در برابر شارژ بیش از حد
 • محافظت در برابر اتصال برعکس به ورودی یا خروجی پاور بانک
 • محافظت در برابر شارژ بیش از حد یا تخلیه بیش از حد باتری ها

اما در کنار موارد ایمنی که تولید کنندگان در نظر می گیرند کاربران هم باید برخی موارد دیگر را در نظر بگیرند. ضربه یا سقوط پاور بانک از ارتفاع زیاد (حتی در مدل های مقاوم و با بدنه فلزی) ممکن است موجب نشت مواد شیمیایی یا حتی آتش گرفتن باتری ها شود. همچنین پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه اقدام به باز کردن پاور بانک نکنید.

در نهایت به یاد داشته باشید که هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت نکنید و به دنبال برندهای معتبر باشید؛ چرا که مدل های بی کیفیت می توانند استهلاک شدید در کوتاه مدت یا خطراتی از جمله انفجار را به همراه داشته باشند.

در صورتی که قصد سفرهای هوایی دارید ممکن است برخی از کشورها یا شرکت های هوایی اجازه همراه داشتن پاور بانک های بیش از 100 وات ساعت (حدود 27 هزار میلی آمپر ساعت برای مدل های با باتری 3.7 ولتی) را ندهند.

بهترین پاور بانک ها به انتخاب دیجیاتو

در ادامه به پاور بانک های پیشنهادی دیجیاتو و قیمت و مشخصات آنها می پردازیم. در انتخاب پاور بانک ها به دور از هر گونه تعصب عمل کرده ایم و تنها برندهای مطرح شناخته شده بازار را در نظر گرفته ایم. موارد پیشنهاد شده بر اساس ظرفیت باتری مرتب شده اند.

ZMI PB630Y؛ قیمت 72 هزار تومان

 • ظرفیت: 3،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: USB-A
 • درگاه ورودی: میکرو USB
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ابعاد: 100.5 در 26.2 در 26.2 میلی متر
 • وزن: 76 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 1 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 1 آمپر

پاور بانک جمع و جور زد ام آی هیچ قابلیت خاصی ندارد؛ نه خبری از شارژ سریع است و نه درگاه USB-C یا شارژ بیسیم. اما در عوض بسیار سبک است و به راحتی در جیب جا می شود. اگر می خواهید همیشه پاور بانک کوچکی همراهتان داشته باشید که در شرایط اضطراری نجاتان دهد، این مدل می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. با این حال باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که حداکثر آمپراژ آن تنها یک آمپر است و به کندی شارژ می شود و دستگاه های دیگر را شارژ می کند.

شیائومی Mi Power Bank 2 – PLM10ZM؛ قیمت 100 هزار تومان

 • ظرفیت: 5،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: USB-A
 • درگاه ورودی: میکرو USB
 • جنس بدنه: فلز و پلاستیک
 • ابعاد: 127 در 68.9 در 10.7 میلی متر
 • وزن: 156 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 2.1 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 2 آمپر
 • سایر قابلیت ها: پشتیبانی از دستگاه های نیازمند شدت جریان کم

این محصول شیائومی در کنار بدنه با فلزی با کیفیت، قیمت مناسبی هم دارد. از ویژگی های این مدل باید به قابلیت شارژ دستگاه های نیازمند شدت جریان پایین اشاره کرد.

انکر PowerCore Fusion؛ قیمت 260 هزار تومان

 • ظرفیت: 5،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: دو عدد  USB-A
 • درگاه ورودی: میکرو USB و دو شاخه برق
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ابعاد: 90 در 90 در 25 میلی متر
 • وزن: 190 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 3 آمپر روی هر درگاه، در صورت وصل نبودن به برق / 5 ولت و 2.1 آمپر روی هر درگاه، در صورت اتصال به برق
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 2 آمپر (از طریق درگاه میکرو USB یا شارژ از طریق برق)
 • سایر قابلیت ها: ترکیب شارژر و پاور بانک در یک دستگاه

انکر پاور کور فیوژن شارژر دیواری را با پاور بانک 5000 میلی آمپر ساعتی ترکیب کرده تا نیازی به خرید و به همراه داشتن هر دو آنها نداشته باشید. پاور بانک انکر زمانی که به پریز برق وصل می شود می تواند شارژ شود و در عین حال با دو درگاه USB-A دستگاه های دیگر را شارژ کند. با این حال بیشترین میزان جریان خروجی، در زمان جدا بودن از برق ممکن است.

شیائومی Mi Power Bank 2 – PLM09ZM؛ قیمت 180 هزار تومان

 • ظرفیت: 10،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: دو عدد USB-A با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 2.0
 • درگاه ورودی: یک عدد میکرو USB با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 2.0
 • جنس بدنه: فلز و پلاستیک
 • ابعاد: 147 در 71.2 در 14.2 میلی متر
 • وزن: 243 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 2.4 آمپر / 9 ولت و 1.6 آمپر / 12 ولت و 1.2 آمپر
 • حداکثر خروجی روی تمام درگاه ها با استفاده همزمان: 5 ولت و 2.4 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 2.0 آمپر / 9 ولت و 2.0 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر
 • سایر قابلیت ها: پشتیبانی از دستگاه های نیازمند شدت جریان کم

از قابلیت های مفید این پاور بانک، پشتیبانی از دستگاه های نیازمند شدت جریان کم است که با دو بار فشردن کلید پاور فعال می شود.

در حال حاضر نسخه سوم این پاور بانک هم وارد بازار شده اما به دلیل قیمت بالاتر (در حدود 50 هزار تومان بیشتر)، ارزش خرید پایین تری دارد. نسخه سوم به یک درگاه USB-C اضافه مجهز شده و از شارژ سریع نسخه 3.0 پشتیبانی می کند.

شیائومی Wireless Power Bank PLM11ZM؛ قیمت 395 هزار تومان

 • ظرفیت: 10،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: یک USB-C (مشترک با درگاه ورودی) و یک USB-A، هر دو با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0
 • درگاه ورودی: USB-C با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0
 • جنس بدنه: فلز و پلاستیک
 • ابعاد: 147.9 در 71.6 در 18.4 میلی متر
 • وزن: 302 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 3 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر روی درگاه USB-C و 5 ولت و 2.4 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر روی درگاه USB-A
 • حداکثر خروجی روی تمام درگاه ها با استفاده همزمان: 5 ولت و 3 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 3 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر
 • سایر قابلیت ها: شارژ سریع بیسیم 10 وات سازگار با استاندارد Qi

این شارژر شیائومی در کنار قیمت مناسب (با در نظر گرفتن قابلیت شارژ وایرلس)، ویژگی های مثبت متعددی دارد. در قاب کناری این مدل یک درگاه USB-C و یک درگاه USB-A به چشم می خورد. درگاه USB-C می تواند به عنوان ورودی یا خروجی عمل کند. شارژ بیسیم هم با خروجی 10 وات، قدرتمند تر از برخی رقبا در این رده قیمت به حساب می آید. با این حال از وزن بیش از 300 گرمی آن نمی توان به راحتی گذشت. شیائومی PLM15ZM هم کم و بیش مشابه همین مدل است و اصلی ترین تفاوتش شامل خروجی تکی (USB-A) می شود.این دو مدل اختلاف قیمت چندانی با هم ندارند.

سامسونگ EB-U1200 از مدل هایی است که مشخصات و قیمت نزدیک به این مدل شیائومی دارد. پاور بانک سامسونگ با وجود ظرفیت مشابه اما شارژ بیسیم کند تر 7.5 واتی دارد و از نسخه 2.0 شارژ سریع کوالکام پشتیبانی می کند. علاوه بر این تنها به یک درگاه خروجی USB-A در کنار یک درگاه ورودی USB-C مجهز شده اما در عوض با 234 گرم، به میزان محسوسی از محصول شیائومی سبک تر است.

روموس Romoss Sense 15؛ قیمت 230 هزار تومان

 • ظرفیت: 15،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: دو عدد USB-A
 • درگاه ورودی: یک درگاه میکرو USB
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ابعاد: 139 در 65 در 21.5 میلی متر
 • وزن: 320 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 2.1 آمپر روی درگاه اول و 5 ولت و 1 آمپر روی درگاه دوم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 2.1 آمپر

مهمترین و شاید تنها مزیت این پاور بانک نسبت به مدل 20 هزار میلی آمپر ساعتی شیائومی ردمی PB200LZM وزن کمتر آن باشد. در نتیجه اگر فقط به دنبال وزن کم هستید به سراغ این مدل بروید. اما اگر 100 گرم وزن بالاتر برایتان مهم نیست، مدل بعدی می تواند گزینه بهتری باشد.

شیائومی ردمی PB200LZM؛ قیمت 250 هزار تومان

 • ظرفیت: 20،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: دو عدد USB-A با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0
 • درگاه ورودی: یک درگاه USB-C و یک درگاه میکرو USB
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ابعاد: 154 در 73.6 در 27.3 میلی متر
 • وزن: 420 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 2.4 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر
 • حداکثر خروجی روی تمام درگاه ها با استفاده همزمان: 5 ولت و 3.6 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 2.1 آمپر / 9 ولت و 2.1 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر
 • سایر قابلیت ها: پشتیبانی از دستگاه های نیازمند شدت جریان کم

این پاور بانک در کنار قیمت مناسب، از شارژ سریع در ورودی و خروجی پشتیبانی می کند. یکی از مزایای این مدل حالت شارژ با آمپر پایین است که برای شارژ کردن تجهیزات با باتری کوچک از جمله ساعت ها و مچ بندهای هوشمند کاربرد دارد.

روموس sense 8P Plus؛ قیمت 635 هزار تومان

 • ظرفیت: 30،000 میلی آمپر ساعت
 • درگاه خروجی: دو عدد USB-A (یکی با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0) و یک درگاه USB-C مشترک با ورودی با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0
 • درگاه ورودی: یک درگاه USB-C مشترک با خروجی با پشتیبانی از شارژ سریع نسخه 3.0، یک عدد میکرو USB و یک عدد لایتنینگ
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ابعاد: 167 در 80 در 32.8 میلی متر
 • وزن: 671 گرم
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان خروجی: 5 ولت و 3 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر روی درگاه USB-C و یکی از درگاه های USB-A و 5 ولت و 2.1 آمپر روی درگاه USB-A دیگر
 • حداکثر خروجی روی تمام درگاه ها با استفاده همزمان: 5 ولت و 3 آمپر
 • حداکثر ولتاژ و شدت جریان ورودی: 5 ولت و 3 آمپر / 9 ولت و 2 آمپر / 12 ولت و 1.5 آمپر
 • سایر قابلیت ها: نمایشگر درصد شارژ باتری

اگر به دنبال طبیعت گردی چند روزه و در محیطی بکر و به دور از دسترسی به برق هستید، روموس sense 8p Plus می تواند تنها پاور بانک تان باشد. با این حال وزن بالای 600 گرم، آن را از گروه پاور بانک های پرتابل خارج می کند. یکی از مزایای این پاور بانک پشتیبانی از شارژ سریع در ورودی و خروجی است. به همین دلیل شارژ خود پاور بانک هم زمان بیش از حد طولانی نمی برد.

مدل sense 8 Plus هم مشابه همین مدل اما فاقد نمایشگر است و اختلاف قیمت چندانی ندارد.همچنین توجه داشته باشید که مدل های تقلبی sense 8 Plus (بدون نمایشگر) در بازار به وفور فروخته می شوند.

دسته بندی دیجیتال
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

درباره دیجیو مارکت

فروشگاه اینترنتی دیجیو مارکت بستری را فراهم ساخته تا شهروندان عزیز کالاهای مورد نظرخود را با قیمت های مناسب توسط فروشندگان مختلف و بدون مراجعه حضوری از طریق وب سایت و اپلیکیشن دیجیو مارکت فراهم نمایند تا در اسرع وقت به مشتریان عزیز خود برساند.در حال حاضر محصولات این فروشگاه ، کالای دیجیتال میباشد که بزودی دسته بندی های مختلف (کتاب،پوشاک،گل فروشی آنلاین،لوازم آرایشی و بهداشتی،لوازم خانگی و…) اضافه خواهد شد.

مجوز ها

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت